O nás a naše filozofie

Malá a kreativní svíčkárna, která podporuje sekundárně použitelné obaly a šetrný sójový vosk.
Tak nějak by se dala popsat naše manufaktura - SOJKA.

 

Jak to začalo?

Celý náš nápad o výrobě svíček trval již nějakou dobu. Tehdy téměř nebyly na trhu svíčky ze sójového vosku. Často se používal škodlivý (ropný) parafín, nebo palmový vosk, který nebyl vůbec přívětivý k životnímu prostředí a likvidují se kvůli němu pralesy.

V polovině roku 2020 jsme se tedy rozhodli založit svíčkárnu, která bude nabízet kvalitní, bezpečné, funkční a ekologické svíčky, se silnou vůní. Všimli jsme si, že když si přivoníte k ostatním svíčkám, vůni ucítíte, ale když ji zapálíte, tak již prostor neprovoní a nenavodí tu správnou atmosféru, co by měla. To byl jeden z hlavních důvodů, založení svíčkárny SOJKA.

 

Jaký je význam názvu SOJKA?

Může vás napadnout, že máme pouze rádi ptactvo. Je tomu tak, ale název SOJKA je odvozen od sójového vosku a slova svíčka.

Na ochraně životního prostředí si opravdu zakládáme. Jako obaly svíček využíváme například lahve od piva či vína. Jedná se o neobvyklý způsob, jak znovu využít lahve a při tom šetřit životní prostředí. Mohou vás také zaujmout naše konvenční a velmi kvalitní, potravinářsky schválené sklenice, které i po vypálení můžete využít.

 

Proč zrovna sójový vosk?

Vyrábí se ze sójových bobů, které rostou především v Brazílii. Je možné, že jste již zaslechli o vysoké kvalitě sójového vosku. Taky, aby ne, je jich ohromné množství. Patří mezi ně například fakt, že je uhlíkově negativní, skvěle zvýrazňuje vůně a neobsahuje karcinogeny. Hoří velice pomalu až 2x pomaleji než parafínový vosk. To nejdůležitější je, že je v přírodě rozložitelný a pochází z obnovitelných zdrojů, takže není zátěží pro přírodu.

 

Bavlněný nebo dřevěný knot?

Bavlněný knot známe všichni. Svou funkci plní výborně, ovšem je tu i jiná, ne tak tradiční varianta. Jedná se o dřevěný knot, který má skvělý praskající efekt, tudíž se cítíte, jako byste seděli u krbu. Dodává klidnou a pohodovou atmosféru, při které se každý uvolní. Dřevěný knot také lépe hoří a uvolňuje vůně. Ovšem, jsou i lidé, co nemají rádi zvuk praskajícího dřeva a pro ně doporučujeme, tu obvyklejší, bavlněnou variantu. Naše knoty jsou protkané bezpečnou, papírovou vrstvou, která podporuje hoření v sójovém vosku. Můžete být bez obav, naše svíčky ze sójového vosku hoří na jedničku. 

Manufaktura

Celý proces od roztavení vosku, po obarvení a přidání vůně, nalepení knotu a rozlití vosku je ruční práce. Svou činnost děláme s láskou a citem k svíčce. Myslíme si, že stojí za to, obklopovat se věcmi, které obsahují vůně s vysokou jakostí, které především nejsou závadné pro lidské tělo. Svíčkám značky SOJKA byla opravdu věnovaná péče, kterou si každý kvalitní kousek české výroby zaslouží.

Má SOJKA i jiné výrobky?

Ano, můžete si u nás zakoupit schválené recyklované nádobí, které je skvělým doplňkem. Vybrat si můžete z několika barev a velikostí. Sklenice, vázy, karafy, ale i misky či svícny pro nás nejsou žádným problémem. Všechno nádobí je z recyklováno a každý kousek je originál. Nemusíte se obávat, že byste se při užívání zranili. Sklenice jsou opatřeny kulatým okrajem.

Ovšem seženete u nás i kosmetiku a výborné sypané čaje, které mají naši rodinní příslušníci a zákazníci rádi, a rádi je doporučujeme i dalším lidem.

 

Pokud s námi sdílíte nadšení pro kvalitní kousky, můžete si prohlédnout některé z našich výrobků, na kterých usilovně pracujeme s péčí a láskou.

 

 

Zpět do obchodu

SHOW & SELL s.r.o. | IČ: 09580174 | DIČ: CZ09580174